Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

turniej wojewodzki cukiernik 2024

„NIEPODLEGŁA JEST DLA WSZYSTKICH”

11 listopada

11 listopada obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. W sposób szczególny tego dnia czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju niepodległego państwa.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Z tej okazji 10 listopada w naszej szkole została zorganizowana uroczysta akademia. Rozpoczęła się o godzinie 11:11 odśpiewaniem hymnu państwowego. Motto przewodnie uroczystości brzmiało „Niepodległa jest dla wszystkich”.

Montaż słowno – muzyczny miał na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów 123 - letniej niewoli narodu polskiego oraz jego zmagań o odzyskanie niepodległości. Przy pięknej scenografii w barwach narodowych wysłuchaliśmy utworów muzycznych oraz wierszy o tematyce patriotycznej. Ogromną ciekawość zgromadzonych wzbudził film „Gra o Niepodległość”, a także sonda przeprowadzona wśród uczniów i nauczycieli na temat ojczyzny i patriotyzmu.
Grupa uczniów z klas: II TA/TF, II TŻ i III TŻ zatańczyła nasz narodowy taniec - Polonez.
Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali pierniczki w kształcie mapy Polski udekorowane w barwach narodowych, którymi obdarowano całą społeczność szkolną.

Na zakończenie akademii głos zabrał pan dyrektor Bogdan Skotnicki, który mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii, o potrzebie zadumy nad cierpieniem naszych rodaków walczących o wolną i suwerenną Polskę. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów, jak i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom jak wielkie znaczenie mają takie wartości jak: wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Całość została przygotowana przez uczniów klasy II TF/TA oraz II C/K wraz z wychowawcami panią Jadwigą Gorczycą, panią Agnieszką Gonet przy wsparciu pań Małgorzaty Mercik, Moniki Delikat, Joanny Przystaś – Gruchały, Katarzyny Statsenko, Elżbiety Matusz, Agaty Paradysz oraz panów Łukasza Juszczęcia, Wiesława Wójcika, Wojciecha Bazana i Huberta Wilka.

Organizatorzy akademii

EB Dark Mode