mOchrona – nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej

mochrona

Szanowni Państwo,

bezpieczeństwo w sieci jest osią wszystkich działań, które realizujemy w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Zachęcamy do podzielenia się informacją o tym produkcie z rodzicami Państwa uczniów.

mOchrona to narzędzie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz pozwalające rodzicom na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka.

Konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wybór kategorii stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu – np. dlatego, że zawierają treści niebezpieczne lub nieodpowiednie dla jego wieku. Co ważne, w ramach każdej kategorii można ustalać wyjątki, a także w dowolnym momencie zmienić wprowadzone ustawienia. Cały proces jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE może pomóc także w diagnozowaniu problemów, np. tych związanych z nadużywaniem urządzeń cyfrowych przez dzieci. Dzięki danym zawartym w raportach rodzic dowie się, ile czasu dziecko poświęca na poszczególne aktywności – aplikacje czy media społecznościowe. Jeśli coś wzbudzi jego obawy, ma szansę zareagować.

Aplikacja mOchrona jest narzędziem wspierającym. Kluczową rolę w ochronie dzieci przed cyberzagrożeniami już od najmłodszych lat odgrywa odpowiednia edukacja i kształtowanie prawidłowych nawyków dotyczących korzystania z urządzeń cyfrowych. Dlatego zachęcamy, aby temat bezpieczeństwa w sieci był stale obecny w Państwa szkole. Pomogą w tym nasze zasoby – w tym platforma OSE IT Szkoła, na której znajdują się materiały edukacyjne m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna