Aktualności
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2022 2023 baner

Wizyta w ramach programu Erasmus

erasmus wizyta 202212 nauczycieli z Włoch w ramach programu Erasmus w dniach 6 – 7 kwietnia odwiedziło Polskę, a dokładniej Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie. Co robili Włosi w Polsce?


1. Poznali kolegów! Goście zaprezentowali swoją instytucję edukacyjną - IPALBTUR in EUROPE (Reggio di Calabria)
2. Przygotowywali dania! W kuchni pracowały dwie ekipy: włoska i polska. Nauczycielom pomagali uczniowie ze szkoły, którzy uczestniczyli we wszystkich procesach przygotowania posiłków. Szef kuchni z Włoch przygotował tradycyjne dania – pasta carbonara oraz dwa rodzaje tiramisu, klasyczne i z kokosem. Polska ekipa przygotowała żurek, pierogi i deser «Pawłowa».

Praca nad przygotowaniem dań trwała 3 godziny, а następnie odbyła się degustacja. Wydaje nam się, że polskim kucharzom udało się zaskoczyć swoich kolegów z Włoch!
Drugiego dnia Włosi zapoznali się z dwoma lokalami: Cukiernią Jagusia w Krośnie i Pijalnią Czekolady Chocolatier M. Pelczara w Korczynie.

ZSP Nr 2 w Krośnie współpracuje z firmami od wielu lat: uczniowie odbywają u tych pracodawców praktykę, a część z nich znajduje pracę po zakończeniu edukacji.
Właściciel cukierni Jagusia pan Arkadiusz Deptuch opowiedział gościom historię swojego rodzinnego zakładu, która zaczęła się w latach 60. ubiegłego wieku! Dziś cukiernia produkuje wysokiej jakości słodycze. Włosi byli zainteresowani tym, jakie włoskie przysmaki są popularne w Polsce. Pan Arkadiusz odpowiedział, że Polacy bardzo lubią tiramisu i oczywiście lody!
Gospodarz częstował wszystkich deserami. Zastanawiałam się, co Włochom najbardziej się podobało podczas tej wizyty. Odpowiedź brzmiała: „Gościnność. Czuliśmy się jak w domu”.
Następnie Włosi odwiedzili Korczynę, w której od kilku lat działa Pijalnia Czekolady. Goście od razu nazwali właściciela - Mirosława Pelczara - "Polski Willi Wonka". I nie na darmo: oprócz wysokiej jakości czekolady, w tym - różnych odmian czekolady autorskiej, wszyscy goście Pijalni mogą cieszyć się jej atmosferą i zanurzyć się w dzieciństwie.
Mistrz opowiedział gościom o tym, z czego wykonane są produkty i jak można dokonać oceny jakości czekolady. Zaproponował również wypróbowanie różnych odmian tego słodkiego specjału oraz zachęcił do własnoręcznego stworzenia tabliczki. Pan Mirosław z dumą opowiadał, jak sam stworzył całą koncepcję i projekt Pijalni Czekolady. Dobra robota, Panie Mistrzu!


12 викладачів з Італії в рамках програми Ерасмус відвідали Польщу – італійці приїхали на 3 дні. Місцем для проведення спільного заходу став технікум №2 в Кросно. Що робили італійці в Польщі? Отже, 1-день:
Знайомилися з колегами! Гості презентували свій навчальний заклад - IPALBTUR in EUROPE. Reggio di Calabria. Чим займалися італійці в Кросно?
Обмінювалися подарунками – презенти отримали всі.
Готували! На кухні працювали дві команди: італійська і польська. Вчителям допомагали учні технікуму – вони брали участь у всіх процесах. Шеф-кухар з Італії готував традиційні страви - пасту-карбонара та два види тірамісу, класичне та з кокосом. А польська команда приготувала журек, вареники та десерт Павлова.
Робота тривала зо 3 години. А потім була дегустація! Нам здається, що польським кухарям вдалося здивувати колег з Італії!
На другий день італійці знайомилися з двома закладами: цукернею «Ягуся»в Кросні і «Піяльнею Чоколати» в Корчині. З ними технікум співпрацює вже багато років: там практикуються учні, а деякі з них і знаходять роботу.
Так, власник цукерні «Ягуся» Аркадіуш Дептах розповів гостям про історію свого родинного закладу. А вона починалася ще в 60-х роках минулого століття!
Сьогодні заклад продукує солодощі високої якості. Італійців цікавило, які італійські смаколики популярні в Польщі. Пан Аркадій відповів: тірамісу та, звісно ж, морозиво!
Господар пригостив усіх десертами. Було цікаво, що ж найбільше сподобалося італійцям? Але відповідь була така: «Гостинність. Ми почували себе, як вдома».
Далі італійців повезли до Корчина – там вже декілька років працює Пияльна Шоколаду. Гості одразу назвали власника - Mirosława Pelczara – «польским Віллі Вонка». І не дарма: крім шоколаду високої якості, в тому числі – різних сортів авторського шоколаду, всі гості піяльні можуть отримати насолоду від її атмосфери та зануритися в дитинство.
Майстер розповів гостям про те, з чого виготовляється продукція, як можна оцінити якість шоколаду, запропонував спробувати різні сорти та навіть спробувати створити власний – вручну. Пан Мирослав з гордістю розповів, що всю концепцію та дизайн закладу він створив сам. Що ж, браво, пане Майстре!

ZSP2 - KOD QR

zsp2 qr

DLA RODZICA

Przyjęcia stron:

I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki

1) poniedziałek 12.00 – 14.00
2) czwartek 14.15 – 16.15

II. Wicedyrektor Agata Betlej

1) wtorek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00


Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2021/2022:

1. Technikum Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4 - 6. V.2022, 17.VI.2022, 21.VI.2022.

2. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2:
12.XI.2021, 11.I.2022, 2.V.2022, 4.V.2022, 17. VI.2022, 21.VI. 2022.


>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12


 >>> mOchrona – nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej


 >>> dodatkowe zajęcia psychologiczno-pedagogiczne


 >>> nastolatki w wirtualnym tunelu

BIULETYN SZKOLNY

"SZPETNAR" W MEDIACH

pisza o nas

KLASA PATRONACKA

nafta

jagusia

PATRONAT NAUKOWY

kpu

WSIiZwspia

PARTNERZY

orlen lab

iwonicz

ekrosno

przychodnia pirania

nzoz

szpital

inspekcja weterynaryjna