Uczennica naszej szkoły laureatką Ogólnopolskiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik” Wrocław 2024

wroclaw 2024W dniach 18-20 marca 2024 roku we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik”. Naszą szkołę a zarazem województwo podkarpackie reprezentowała uczennica klasy III W Amelia Kubacka, która zajęcia praktyczne odbywa w Cukierni „Jagusia” pana Arkadiusza Deptucha.

W czasie zmagań turniejowych Amelia miała do rozwiązania test z przedmiotów zawodowych oraz wykonać pracę na temat: „Polscy Olimpijczycy”. Do zmagań turniejowych przystąpiło 20 cukierników z 8 województw. W części praktycznej trzeba było wykonać: tort, figurki z marcepana, monoporcje oraz eksponat z karmelu.
Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja wylosowana spośród opiekunów uczniów. W czasie oceny zwracano uwagę na wykonanie poszczególnych wyrobów oraz na zgodność pracy z tematem.

Amelia Kubacka zajęła w ogólnej klasyfikacji II miejsce. Do części teoretycznej przygotowywała ją pani Alicja Kus, a do części praktycznej - pan Andrzej Nycz pracownik i opiekun uczniów w Cukierni „Jagusia”.
Bardzo duże podziękowania należą się panu Arkadiuszowi Deptuchowi, właścicielowi Cukierni „Jagusia”, który umożliwił Amelce udział w konkursie cukierniczym i wspierał ją w przygotowaniach.

Gratulujemy Amelce za zajęcie tak wysokiego miejsca w konkursie ogólnopolskim.

Opracowała Alicja Kus