Program profilaktyczny: „Normalnie, że je poznaję”

program profilaktyczny 20244 marca 2024 r. odbyły się zajęcia prozdrowotne w ramach programu edukacyjnego skierowanego do uczennic, które ukończyły 16 lat.

Celem projektu ogólnopolskiego jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dziewcząt oraz edukacja na temat samobadania piersi, które powinno stać się comiesięcznym rytuałem każdej kobiety.

W projekcie „Normalnie, że je poznaję” brały udział uczennice z klas V TA/TF, V TŻ, IV TA/TŻ, III TŻ, III W, III TF.

Firma Avon wspólnie z Fundacją Rak'n'roll chce sprawić, aby nastolatki zrozumiały dlaczego trzeba znać i kontrolować swoje ciało. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko regularne badania dają większą szansę wczesnego wykrycia choroby. Rozpoznawanie sygnałów płynących z ciała to niezwykle ważne aspekt troski o zdrowie. Co roku 20 000 Polek słyszy diagnozę raka piersi! To najczęściej występujący nowotwór u kobiet.

więcej informacjiavon.pl/programedukacyjny

opracowała: Wioletta Lenik