Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Szkolenie cukiernicze

szkolenie cukiernicze 2024W dniu 26 stycznia 2024 r. najlepsi uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie cukiernik: Pabisz Wiktoria i Majchrowicz-Gajda Weronika, Magdalena Kijowska – kl. II C/K, Szczęsna Katarzyna i Uliasz Edmund – kl. I C, Buczek Julia i Buczek Zuzanna – kl. I TTŻ, Krężałek Radosław – kl. III W, Źrebiec Agnieszka – kl. IV TA/TŻ brali udział w szkoleniu „Wykorzystanie papieru waflowego do dekoracji wyrobów cukierniczych”.

Warsztaty prowadziła pani Barbara Bassara – Poprawa, właścicielka Cukierni „Bassara” w Dębicy. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z procesem produkcji ciasta waflowego, sprzętem do dekoracji wyrobów cukierniczych oraz tworzeniem różnych elementów dekoracyjnych z opłatka waflowego. Papier waflowy jest produktem jadalnym, bardzo lekkim, wdzięcznym w obróbce i stanowi doskonałą dekorację do okolicznościowych wyrobów cukierniczych, o czym mogli się przekonać nasi uczniowie podczas ćwiczeń.
Szkolenie zostało przeprowadzone z inicjatywy pani Alicji Kus i Elżbiety Jaracz, a opiekę nad uczniami sprawowała pani Halina Szpiłyk.

Mistrzyni szkolącej składamy serdeczne podziękowania.

Opracowała: Alicja Kus

EB Dark Mode