Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

Dwie uczennice, dwa sukcesy w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu

konkurs wiedzy o zdrowiu 2023W dniu 1 grudnia 2023 r. o godzinie 9:00 w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Mam czas rozmawiać”, w którym udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły: Patrycja Olejarska z klasy V TA/TF oraz Karolina Świrad z klasy IV TA/TŻ pod opieką pedagoga szkolnego p. Urszuli Pająk.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z 10 różnych szkół powiatu krośnieńskiego. Mieli oni za zadanie rozwiązać test składający się 32 zamkniętych i otwartych pytań.
Konkurs promujący wśród uczniów szeroko pojętą wiedzę o zdrowiu skupiał się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z profilaktyką HIV/AIDS oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Nasza uczennica Patrycja Olejarska zajęła I miejsce i została laureatem IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Mam czas rozmawiać” a Karolina Świrad zdobyła wyróżnienie.

Organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz krośnieńska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ufundowali nagrody dla zwycięzców a także drobne upominki dla wszystkich uczestników.

Uczniowie po napisaniu i oddaniu testu mieli sposobność skorzystać z zajęć na wirtualnej strzelnicy oraz wysłuchać bardzo ciekawego wykładu dotyczącego ziołolecznictwa a także wypróbować napary i maści sporządzone z prezentowanych ziół.

Zespół Szkół w Iwoniczu wraz z organizatorami zadbał również o poczęstunek dla wszystkich uczestników i opiekunów.

Etap powiatowy był poprzedzony przez etap szkolny, który odbył się w ZSP Nr 2 w Krośnie dnia 13.12.2023 r. Do etapu szkolnego przystąpiło 10 uczniów a zwycięska trójka zakwalifikowała się do konkursu powiatowego. Niestety uczeń Daniel Wojeński z klasy V TŻ, który zajął w III miejsce z przyczyn osobistych nie mógł wziąć udziału w iwonickim finale.

Uczennice ZSP Nr 2 w Krośnie do konkursu przygotowały panie: Urszula Pająk i Wioletta Lenik.

Więcej informacji i zdjęć można zobaczyć tutaj.

Opracowanie:
Urszula Pająk

EB Dark Mode