Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

Koncert charytatywny dla Kubusia – Czym jest miłość?

koncert charytatywny 2023W dniu 24 maja 2023 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbył się Koncert charytatywny dla Kubusia – „Czym jest miłość?”, który zgromadził przybyłych wokół jednego celu: wsparcia dla 3- letniego Kubusia Kuzian, kuzyna Sary Kuzian uczennicy kl. 4 TF (g) i tegorocznej maturzystki z naszej szkoły, który urodził się z bardzo rzadką wadą o nazwie – TIBIAL HEMIMELIA, czyli wrodzony brak kości piszczelowej prawej nogi, która jest krótsza i zdeformowana; nie wykształcił się też staw skokowy, a kolanowy jest niestabilny.


Tym koncertem chcieliśmy pomóc Kubusiowi i Jego Rodzicom, w zebraniu funduszy na kosztowne leczenie i rehabilitację.
Na to wydarzenia przygotowana była również specjalna niespodzianka w postaci Słodkiego kącika Cukierni JAGUSIA Deptuch oraz smacznego i zdrowego pieczywa z Chlebaka Piekarni Frydrych.

W przygotowanym programie zostały zaprezentowane znane polskie i zagraniczne piosenki, dające głębokie przemyślenia na temat jednego z najpiękniejszych uczuć, jakim jest miłość. A to wszystko razem połączone pięknymi i inspirującymi cytatami oraz myślami było nie tylko próbą odpowiedzi na pytanie czym jest miłość, ale również zachętą do wzajemnego darzenia się nią i okazywania jej w czynieniu dobra.

Przed zebraną publicznością wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki SWING działającego przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod kierunkiem Pani Lucyny Durał w składzie: Magdalena Folta, Weronika Filar, Kamila Jaślar, Julia Tesznar, Martyna Misiołek, Zofia Baran, Inga Gonet, Nikola Kuliga, Karolina Kaczkowska, Milena Dziepak i wokalista Ivo Chudy oraz Grupa wokalna DREAM działająca przy naszej szkole pod kierunkiem Pana Wojciecha Bazana (pomysłodawcy tego wydarzenia) w składzie: Magdalena Szydło, Maria Ginalska, Martyna Kułak i Justyna Penar.

Zwieńczeniem koncertu było wręczenie Kubusiowi upominku, a także wspólny występ wokalistów w piosence finałowej „Zakochani są wśród nas”.

Za pomoc w zorganizowaniu całego Koncertu charytatywnego serdecznie podziękowania kieruję do: Pani Małgorzaty Krzysik z Fundacji „Pierwsza Pomoc”, Pana Arkadiusza Deptucha właściciela Cukierni JAGUSIA oraz Pana Andrzeja Nycza Mistrza cukiernictwa, a także Pani Barbary Pelczarskiej, Panów Bartosza i Janusza Frydrycha oraz menadżerów Pani Anny Buczek – Bajgrowicz i Pana Mateusza Bańkowskiego – Chlebak Piekarni Frydrych, Pana Łukasza Wosiewicza, Dyrektora RCKP Pani Doroty Cząstki, Pana Pawła Matelowskiego Kierownika działu edukacji artystycznej i usług kulturalnych, Pani Lucyny Durał, Pani Justyny Białek, Pani Agnieszki Kaszczyszyn, Pana Grzegorza Przepióry, Pana Pawła Fiejdasza, Pana Krzysztofa Makucha i nauczycieli Pani Elżbiety Jaracz i Małgorzaty Ciereszyńskiej oraz wolontariuszy: Katarzyny Wiśniowskiej, Małgorzaty Wierdak, Dominiki Dziedzic, Nikoli Gondeli, Julii Podlaszczak, Oliwii Mędrek, Daniela Jastrzębia, Pawła Cichockiego i Dawida Dziedzica.

Była to wspaniała impreza, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną Wszystkim w pamięci.

Opracował pomysłodawca i opiekun Grupy wokalnej Dream:
Wojciech Bazan

EB Dark Mode