Otrzęsiny

otrzesiny 2022Otrzęsiny klas I to ważny uczniowski obyczaj. Wierni tradycji przeprowadziliśmy ten obrzęd w naszej szkole.

Uczniów klas I poddano różnym próbom. I tak „Pierwszaki” musiały m.in. narysować portret swego wychowawcy z zawiązanymi oczami, zapleść jak największą liczbę warkoczy w ciągu 4 min., zjeść ptysia bez pomocy rąk czy też zatańczyć w parach z balonem tak, by go nie zgubić.

Z każdym zadaniem Pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie, jednakże zwycięską klasą okazała się I TA/TF, którą nagrodzono słodkim upominkiem i voucherami na zabiegi fryzjerskie w szkolnej pracowni przygotowane przez starszych kolegów z kl. II.
Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

Opracowanie : E.Jaracz, W.Zięba