Korzeniowski Cup

korzeniowski cup 2022Uczniowie ZSP Nr 2 zdobyli medale na Korzeniowski Cup. Projekt Korzeniowski CUP - Łączy nas talent ma na celu połączyć ze sobą dzieci z Polski i Ukrainy, w sposób który pozwoli na znalezienie porozumienie między nimi, a pomóc w tym mogą podobne zainteresowania i talenty oraz zaangażowanie dzieci w zajęcia lekkoatletyczne.

Udział w zawodach wzięło 500 młodych sportowców z całego Podkarpacia. Uczestnikami projektu sportowego są polskie i ukraińskie dzieci w wieku 5 -18 lat. Z naszej szkoły w zawodach uczestniczyło 17 osób - sportowcy oraz kibice.

Nasza młodzież zdobyła 6 nagród:
Anna Herchenko (I TA/TF) 2 pierwsze miejsca - w skoku w dal i biegu,
Szmyd Viktor (I TŻ) - II miejsce z rzutu piłki medycznej,
Yulia Szerach - II miejsce z biegu,
Kuzma Statsenko (II TŻ) - I miejsce z biegu i miejsce z skoku w dal.
Zawody odbyły się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie.

opracowanie: Kateryna Statsenko