Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

,,Jest miejsce nad Sanem niezwykłe, wybrane przez przodków dostojnie Dubieckiem nazwane.”

W dniu 18 XII grupa młodzieży uczęszczających do klas gastronomicznych odwiedziła zamek z zespołem parkowym w Dubiecku. Organizatorami i zarazem opiekunami w czasie tej niezwykłej wycieczki były: pani Halina Szpiłyk i pani Agnieszka Gonet. Na miejscu uczestników powitał właściciel obiektu pan Jacek Grzegorzak, osobiście oprowadził zainteresowanych po zamku i przedstawił jego historię. Młodzież miała okazję poznać również ciekawe historie związane z niezwykłymi osobami, które w przeszłości zamieszkiwały w tej szacownej budowli. Byli to między innymi:  St. Konarski - twórca polskiej kolędy „Bóg się rodzi”  czy pieśni „Kiedy ranne wstają zorza” oraz najważniejsza osobistość - Ignacy Krasicki, który tworzył tutaj swoje wybitne dzieła. Po obejrzeniu apartamentów  i pozostałych obiektów hotelowych, wszyscy udali się do loby baru na pyszną szarlotkę z lodami. W czasie posiłku uczniowie mieli możliwość obserwowania, jak pracuje profesjonalna obsługa kelnerska. Jeden z  kelnerów uprzejmie udzielił fachowych odpowiedzi  na pytania, które zadawali uczniowie. Oczywiście dotyczyły one  obsługi gości. Następnym punktem wycieczki było spotkanie z szefem kuchni panem Januszem Pyrą, który przybliżył  system pracy w kuchni zamkowej oraz zapoznał zainteresowanych z urządzeniem służącym do gotowania metodą Sovs-vide. Uczniowie okazywali ogromne zainteresowanie  nowościami, dlatego zadawali wiele pytań. Odpowiedzi udzielone przez fachowców kulinarnych pozwoliły młodzieży znacznie poszerzyć wiedzę związaną z zawodem, który zamierzają wykonywać w  przyszłości. Następnie uczestniczy obejrzeli jeszcze nową część hotelową oraz oranżerię, w której również odbywają się imprezy takie jak: bankiety w różnych formach, rauty, konferencje. Mimo zimowej pogody wycieczkę zakończył spacer po przepięknym parku, w którym można podziwiać  stare, zabytkowe drzewa ( 300-letni dąb, tulipanowce, platany i miłorzęby). W czasie drogi powrotnej uczniowie byli w wyśmienitych humorach i mieli głowy pełne marzeń o tym, aby kiedyś pracować w takim obiekcie. Mamy nadzieję, że pozytywne wrażenia z wycieczki edukacyjnej zmotywują uczniów do dalszej pracy nad poszerzaniem wiedzy i doskonaleniem umiejętności, dzięki czemu ich marzenia się spełnią.

Organizatorzy: H. Sziłyk, A. Gonet

EB Dark Mode