Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Zawody pływackie „Czapka Mikołaja” W Sarospatak (Węgry)

W dniu 4 grudnia 2013 r. odbyła się wycieczka do zaprzyjaźnionego Kalwińskiego Zespołu Szkół w Sarospatak na Węgrzech.

W wycieczce wzięło udział 16 uczniów oraz opiekunowie: Pani v-ce dyrektor Agata Betlej i nauczyciele: Artur Panaś, Wiesław Wójcik, Grzegorz Jamroga.

Głównym celem wyjazdu był udział w zawodach pływackich „Czapka Mikołaja”, a także pogłębianie współpracy między szkołami. Wyjazd był również nagrodą dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

Po przyjeździe do Kolegium Kalwińskiego w Sarospatak odbyło się spotkanie z panią dyrektor oraz nauczycielami. Spotkało się także dwóch Mikołajów: polski i węgierski, którzy obdarowali wszystkich prezentami!

Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie muzeum Kalwińskiego, mieszczącego się w gmachu szkoły. Następnie udaliśmy się na obiad, gdzie mogliśmy porozmawiać o dalszej współpracy między szkołami. Plany dotyczą m.in. wyjazdów na praktyki zawodowe oraz organizacji zawodów sportowych.

Około 13.00 wyjechaliśmy na basen na zawody pływackie, co było główna atrakcją wyjazdu.


W zawodach wzięli udział:

- Mateusz Topolski        II TŻ      - 50m   - żabka (klasyczny)

- Bartosz Gierlasiński    II TŻ      - 50m   - kraul

- Karol Zima                  II TŻ      - 50m   - grzbietowy

- Paulina Barańska         IV TF     - 50m  - grzbietowy

- Kinga Ciupak               I TF/C    - 50m  - grzbietowy

- Kamila Balawejder      III TF     - 50m  - żabka (klasyczny)

- Katarzyna Kuczała      III TF     - 50m   - kraul


Pozostali uczniowie także korzystali z ciepłych basenów, gdzie mogli się zrelaksować. Po zakończeniu zawodów, startujący zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami w postaci czekoladowych Mikołajów. Wszystkim na pewno pozostaną miłe wspomnienia i zawiązane znajomości.

Wzmiankę o zawodach zamieściły także media węgierskie, w ciepłych słowach informując o współpracy między naszymi szkołami.

Link do strony węgierskiej z artykułem: http://www.reformatus-sp.sulinet.hu/srkg/nagyrefi/index.php?page=aktualis13_14/uszoverseny

EB Dark Mode