Realizacji tego zadania podjęły się nauczycielki przedmiotów gastronomicznych panie Anna Kustroń i Halina Szpiłyk, które zaprosiły do współpracy uczennice klasy II technikum żywienia.
Uczennice podeszły do tego zadania bardzo ambitnie i twórczo, samodzielnie przygotowały projekt realizacji, który następnie został przedyskutowany i zaakceptowany przez opiekunów.
Kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości uczennice pod czujnym okiem opiekunek przystąpiły do realizacji projektu, nakryły stoły dla zaproszonych gości, a oprócz tego przygotowały dwa stoliki pokazowe. Jeden przedstawiał nakrycie proste, drugi rozszerzone. Włączyły się również w przebieg obchodów, przedstawiając prezentację
z zakresu Savoir – Vivru przy stole, pokaz sposobów nakrywania stołu na różne okazje oraz pokaz składania serwetek. W prawdzie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich są gospodyniami z dużym doświadczeniem, mimo to miały wiele pytań i były pod dużym wrażeniem wiedzy
i umiejętności młodych kobiet. Uczennice chętnie objaśniały paniom różne kwestie związane z prawidłowymi sposobami nakrywania stołów. Wymian wiedzy i doświadczeń odbywała się w miłej i pełnej życzliwości atmosferze.
Uczennicom, biorącym udział w przedsięwzięciu, nie udało się uniknąć tremy, ponieważ wszystkie mieszkają w Łękach Strzyżowskich – Bartne.
W związku z tym prezentowały efekty nauki w technikum przed rodziną i sąsiadkami. Dzięki systematycznej nauce i pracy nad doskonaleniem umiejętności praktycznych dziewczyny nie zawiodły w tym dniu ani siebie ani opiekunów ani uczestników i godnie reprezentowały szkołę w środowisku lokalnym.
Po zakończeniu obchodów 50-lecia uczestniczące w imprezie dziewczyny doszły do wniosku, że była to także dobra lekcja historii wsi, którą pisano wspomnieniami organizatorów i uczestników. Spędzony razem czas stał się także wspaniałą lekcją integrującą pokolenia. Okazało się bowiem, że wspólne zainteresowania i praca łączą ludzi w różnym wieku i pozwalają na realizację wspaniałych , pamiętnych przedsięwzięć.
Jestem przekonana, że warto angażować młodzież w realizację tego typu projektów, ponieważ wachlarz korzyści jest ogromny.
Opracowała: Halina Szpiłyk
Przyjęcia stron:
I. Dyrektor Szkoły Bogdan Skotnicki
1) wtorek 13.00 – 15.00
2) środa 14.00 – 16.00
II. Wicedyrektor Agata Betlej
1) poniedziałek 14.00 – 16.00
2) piątek 11.00 – 13.00
>>> Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12
>>> mOchrona – nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej
>>> instrukcja logowania dla rodziców i uczniów
>>> Jak odzyskać login i hasło?
W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, należy zapoznać się z tymi informacjami.
wskazówki techniczne dla użytkowników
Realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)
👉 Otwarci na świat i nowy wymiar edukacji branżowej
👉 Edukacja dla przyszłości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
Realizowane projekty w ramach ERASMUS+
👉 Zainspiruj do myślenia – zmobilizuj do działania
👉 Ja w Europie – marzenia się spełniają
👉 Europejskie podróże po wiedzę i doświadczenie zawodowe – staże zagraniczne
👉 Stawiamy na zagraniczne doświadczenie zawodowe
👉 Zagraniczny staż = lepsza przyszłość
👉 Międzynarodowa edukacja językowa i cyfrowa nauczycieli kluczem do profesjonalizmu zawodowego
👉 Wzrost kompetencji cyfrowych i językowych = wyższa jakość kształcenia
Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.