Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

ZSP2 oferta 2024 2025 baner

Uczniowie ZSP Nr 2 im Ks. Stanisława Szpetnara uczestniczyli w obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

swieto niepodleglosci 2023Święto Niepodległości w Polsce to okazja do celebrowania ducha patriotyzmu, jedności narodowej i narodowej dumy. Święto 11 Listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów. Stanowi symbol zwycięstwa oraz odrodzenia Ojczyzny i Narodu.

Tradycyjnie bardzo bogatą oprawę miały obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście. W uroczystościach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły niosąc sztandar. Wydarzenia rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny, która została odprawiona w Bazylice Farnej z udziałem kapłanów z krośnieńskich parafii. Po mszy św. poczty sztandarowe, żołnierze 3.Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. brygady Józefa Gizy oraz harcerze Hufca ZHP Krosno przy dźwiękach Miejskiej Górniczej Orkiestry przeszli pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent naszego miasta pan Piotr Przytocki. W dalszej kolejności delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. W imieniu mieszkańców miasta wieniec złożył prezydent Piotr Przytocki, wiceprezydenci oraz Przewodniczący Rady Miasta. A w imieniu naszej szkolnej społeczności wiązankę kwiatów złożyła p. wicedyrektor Agata Betlej, Małgorzata Mercik oraz przedstawiciel uczniów Kużma Statsenko. Na zakończenie obchodów odegrano Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Grupę sztandarową naszej szkoły reprezentowali uczniowie: Wiktoria Pabisz II C/K, Marzena Witkowska II TŻ, Paulina Olena II TŻ, Krzysztof Cieśla I TŻ/TTŻ, Kuzma Statsenko III TŻ, Eugeniusz Timofieiev II TŻ. W uroczystościach wzięła udział również pani wicedyrektor Agata Betlej, Katarzyna Statsenko oraz Małgorzata Mercik.

opracowała: Małgorzata Mercik

EB Dark Mode