Aktualności


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

„Odszedł, ale pamięć o nim nie zaginęła”

24 października 2022 r. przypadała 70. rocznica śmierci Patrona Szkoły ks. Stanisława Szpetnara. Z tej okazji odbyło się szereg uroczystości upamiętniających ten fakt.

70 rocznica szpetnar

 


Dzień Patrona rozpoczął się od uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Jamrozka w kościele oo. Franciszkanów. Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do szkoły na uroczystą akademię oraz otwarcie Miejsca Pamięć ks. Stanisława Szpetnara.

Wśród zaproszonych gości byli: ks. bp. Stanisław Jamrozek, pani Joanna Frydrych (w zastępstwie pan Mateusz Buczyński), pan Piotr Babinetz, pan Piotr Przytocki, pan Bronisław Baran, pan Zbigniew Kubit, pani Lucyna Opoń, pani Marlena Gierucka, ks. Dariusz Wilk, pan prof. Zbigniew Barabasz, pani Marta Urbanowicz-Matelowska, pan Marek Kiełtyka, pan Emil Stachyrak, członkowie rodziny ks. Stanisława Szpetnara, byli dyrektorzy ZSP Nr 2 pani Anna Bazan i pani Ewa Starowiejska, członkowie Rady Miasta Krosna, proboszczowie krośnieńskich parafii, ss. Niepokalanki z Jarosławia, dyrektorzy szkół średnich, nauczyciele i pracownicy emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców i pracodawców oraz pracownicy Hufca 9-10 Krosno.
Po uroczystym otwarciu i powitaniu gości przez Dyrektora ZSP Nr 2 pana Bogdana Skotnickiego, został wygłoszony wykład ks. Dariusza Wilka – przełożonego generalnego Zgromadzenia Św. Michała Archanioła pt. „Ks. Stanisław Szpetnar – kapłan, katecheta, wychowawca młodzieży”. Następnie młodzież naszej szkoły zaprezentowała się w programie artystycznym pt. „Odszedł, ale pamięć o nim nie zaginęła”, w którym przybliżyła sylwetkę Patrona. Ostatnim punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie Miejsca Pamięci ks. Stanisława Szpetnara.

24 października 2022 r. był wyjątkowym dniem w życiu naszej szkoły i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowały:
M. Ciereszyńska,
M. Dubiel- Raś
J. Gorczyca

EB Dark Mode