Aktualności
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Ogłoszenie – Letnia Akcja Misyjna Cabo Verde!

Zapewne macie jeszcze Wszyscy w pamięci „Spotkanie Misyjne”, które odbyło się w naszej szkole 10 maja 2022 r., którego Gośćmi byli: s. Jolanta Burdak klawerianka odpowiedzialna za Projekt Adopcji Serca na Wyspach Zielonego Przylądka, ks. Jose Julio Fortes proboszcz Parafii św. Antoniego w Paul i Pani Margarita Fatima Medina oraz s. Agata Wójcik klawerianka Delegatka Matki Generalnej w Polsce i odpowiedzialna za Projekt Adopcji Serca w naszym kraju.

Oto informacja przesłana do mnie 10 czerwca 2022 r. od s. Jolanty Burdak klawerianki:

„Dziękuję Wszystkim za miłe przyjęcie i spotkanie w Waszej szkole, które bardzo mile wspominamy. Cieszymy się bardzo, że ja, ks. Jose i Pani Margarita mogliśmy się z Wami spotkać i przybliżyć Wam realia codziennego życia na Wyspach Zielonego Przylądka. Wiele Osób pytało wtedy, jak mogliby pomóc. I oto jest okazja. Otóż po raz kolejny organizowany jest kontener z rzeczami dla dzieci i młodzieży na Cabo Verde.

Proszę o :

- trwałą żywność, jak: mleko w proszku, płatki śniadaniowe, cukier, kakao…itp.

- środki czystości: mydło, proszek do prania, szczoteczki i pastę do zębów, ręczniki do rąk..

- ubranka: koszulki, sweterki, spodenki, spodnie, spódniczki itp. ..

- buty: sandały, klapki, obuwie sportowe…

- materiały szkolne: ołówki, gumki do mazania, linijki, zeszyty tradycyjne w linie i kratkę, małe i duże A4, kredki, bloki rysunkowe i techniczne, kolorowe kartki, kredę do tablicy białą i kolorową itp. ..

- zabawki: mogą być używane, ale czyste i w dobrym stanie.

Bardzo też proszę – jeśli to możliwe – o pomoc w opłaceniu kosztów kontenera. Przelew można dokonać na konto: 94 1240 6524 1111 0010 9931 1228 z tytułem KONTENER.

Podaję adres zbiórki ww rzeczy – proszę o ich spakowanie do kartonów!!!

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Lubatowa 284

38 - 440 Iwonicz Zdrój

Tel: 13 43 502 60

WAŻNE!!!

Akcja trwa do 20 lipca 2022 r.

Bóg zapłać!”

Z modlitewną pamięcią

s. Jolanta Burdak

Opracował:

Wojciech Bazan

cabo verde