Rok Szkolny 2010/2011

Rok Szkolny 2010/2011

XV Krośnieńskie Pola Nadziei

pola nadziei 2024Symbolem akcji jest żonkil. W październiku, w szkolnym „Ogrodzie Szpetnara” posadziliśmy cebulki żonkili. W marcu na naszym „poletku nadziei” pojawiły się piękne żółte kwiaty.

Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach symbolizuje kruchość i ulotność życia.

24 marca 2024 r. już po raz piętnasty wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w finale akcji „Krośnieńskie Pola Nadziei”, za symboliczny datek do puszki wręczali darczyńcom żonkile.
Żonkile z krepiny wykonały: Marzena Witkowska, Katarzyna Mendocha, Wiktoria Pabisz, Wiktoria Tabisz, Angelika Chojecka. W Niedzielę Palmową kwestowali: Agata Krygowska, Julia Gęsiak, Weronika Wilk, Marzena Witkowska, Wiktor Szmyd, Karolina Lorenc, Sonia Delimat, pani Grażyna Litwin.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wrzucając datek do naszych puszek wsparli Krośnieńskie Hospicjum.

opiekun SKW Grażyna Litwin