Europejski Dzień Języków

26 września 2013 roku obchodzony był Europejski Dzień Języków (EDJ). W ramach tego dnia organizowane były w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia, począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zorganizowała Europejski Dzień Języków Obcych w dniu 27 września br.  Uczniowie z klasy IVTG oraz IV TK/F wraz opiekunem panią Magdaleną Dubiel-Raś włączyli się w obchody Dnia Języków. Wzięli udział w wykładzie pt.:„ Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” połączonym  z zabawą językową. Następnie uczestnicy mieli możliwość zmierzenia się z testami diagnostycznymi z języka angielskiego oraz quizem fonetycznym. Najwytrwalsi mogli skosztować ciast typowych dla Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.