„3.14 - Urodziny Einsteina z Ludolfiną”

urodziny einsteina 202414 marca 2024 . świętowaliśmy Światowy Dzień Liczby PI. Dzień ten był okazją do przedstawienia rezultatów projektu eTwinning pt. „3.14 - Urodziny Einsteina z Ludolfiną” realizowanego wspólnie z młodzieżą z Liceum w Tarnowie Podgórnym i Zespołu Szkół Nr 1 w Kwidzynie.

W ramach projektu młodzież przygotowała i zaprezentowała na spotkaniu online atrakcje swojego regionu, pokazując przy tym praktyczne zastosowanie matematyki w życiu. Spotkanie urodzinowe u Einsteina było okazją do poznania Wielkich Polaków pochodzących z naszych regionów, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarczego kraju i świata, nauki, mieli wpływ na bieg historii.

W projekcie udział biorą uczniowie klasy 1 W, 2 C i 1 TTŻ, którzy pod opieką nauczycieli p. Grażyny Litwin, p. Bogdana Skotnickiego, p. Moniki Delikat, p. Elżbiety Matusz p. Agaty Paradysz, p. Katarzyny Stacenko i p. Andrzeja Nycza realizują działania projektowe. Dziękujemy Radzie Rodziców i Cukierni „Jagusia” za finansowe wsparcie spotkania urodzinowego.
Realizacja projektu „3.14 - Urodziny Einsteina z Ludolfiną” jest okazją do wdrażania w pracy z młodzieżą wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji 4K i stosowania nowoczesnych narzędzi ICT, które nabyli beneficjenci projektu „Edukacja dla przyszłości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027.

opracowała Grażyna Litwin