Akcja Misyjna – Piórniki do Afryki – edycja 2024

piorniki 2024W dniach od 8 do 26 stycznia br. w naszej szkole została przeprowadzona Akcja Misyjna – Piórniki do Afryki, której organizatorem jest Fundacja Dzieci Afryki z siedzibą Warszawie. Za przeprowadzenie akcji, na terenie naszej szkoły, odpowiedzialna była młodzież działająca w Szkolnym Wolontariacie Misyjnym – Grupa Rafiki wraz z opiekunem P. Wojciechem Bazanem.

W akcji wzięli udział uczniowie z klas: 1 F/K, 1 TA/TF, 1 TŻ/TTŻ, 2 C/K, 2 TŻ, 3 F/K, 3 W, 3 TŻ, 5 TA/TF i 5 TŻ.

Zebraliśmy 38 piórników, które wyposażone były w długopis, ołówek, kredki, linijkę, gumkę do mazania, temperówkę oraz lizaczek – aby osłodzić uśmiech afrykańskiego dziecka.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.
Jesteście Wspaniali!

Opracował koordynator akcji i opiekun
Szkolnego Wolontariatu Misyjnego – Grupa Rafiki:
Wojciech Bazan