Warsztaty edukacyjne w PBW

pbw 20236 września uczniowie klasy II W wraz z wychowawczyniami panią Moniką Delikat i panią Sylwią Pękalską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej.

Pretekstem do udziału w zajęciach była beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jednym nienarodzonym, zostali zamordowani przez Niemców 24.03. 1944 roku w odwecie za ukrywanie dwóch żydowskich rodzin.
W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali prelekcji na temat holocaustu, obejrzeli wystawę i film przybliżający życie rodziny Ulmów oraz pracowali w grupach na tekstach źródłowych.