Uczniowie naszej szkoły znowu najlepsi!!!

konkurs sanok 2016Dnia 2 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbył się Międzynarodowy konkurs gastronomiczny ,,Desery w nowoczesnej odsłonie"...

w którym wzięła udział młodzież z Akademii Hotelowej z Humennego na Słowacji, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach ,Zespół Szkół w Iwoniczu, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 5 w Sanoku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Sebastian Rygiel i Szymon Bożek. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać w czasie 120 minut 4 porcje deseru z dowolnie wybranych produktów.

Jury w składzie: Jacek Paraniak szef kuchni Hotel – Caryńska oraz Łukasz Pietrzak szef kuchni Xavito w Sanoku oceniało w szczególności kreatywność, pomysłowość i oryginalność przygotowanej przez uczestników potrawy. Niewątpliwie wrażenia wzrokowe i smakowe również wpłynęły na decyzję ekspertów. Nasz szkolny, męski duet zachwycił jury deserem o nazwie ,,Oreo  ginalny de  ser, dokręcony truskawką i chia" i zdobył I miejsce.

Uczniom Sebastianowi Ryglowi i Szymonowi Bożkowi oraz paniom Agnieszce Gonet i Halinie Szpiłyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przepis na sukces znajduje się w Szkolnym Kąciku Kulinarnym.