Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum

W sobotę 6 grudnia 2014 r. już po raz szósty w czterech krośnieńskich galeriach zapachniało pierniczkami upieczonymi przez uczniów ZSP nr 2 w Krośnie, cukierników i piekarzy z firm:

* Piekarnia - Józef Guzik w Krośnie
* Cukiernia – Handel Art. Wielobranżowymi – Buczek Krzysztof w Głowience
* Cukiernia „JAGUSIA” s.c. I. Deptuch w Krośnie
* Cukiernia „JEDLICZE” – Grzegorz Nowak
* Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA” – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie
* Cukiernia „ANIA” Wypiek i Sprzedaż Ciast – A. Kijek, J. Frużyński w Chorkówce
* Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie.
* Piekarnia Kopacz Krosno
* Piekarnia Janusz Frydrych w Głowience
* Cukiernia JoAsia - Piotr Lech w  Krośnie
* ITV Piekarnia/Cukiernia w Miejscu Piastowym

Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie była pani Marta Urbanowicz-Matelowska – kierownik biura, a z ramienia ZSP nr 2 pani Grażyna Litwin.
Już od połowy listopada uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych – pani Agnieszki Gonet, pani Anny Kustroń, pani Haliny Szpiłyk, pani Elżbiety Jaracz, pani Alicji Kus, piekli, lukrowali i pięknie pakowali pierniczki, z którymi udali się do Galerii: Portius, FullMarket, ElJot i do Sklepu S8, gdzie za datek serca darczyńcy otrzymywali pierniczki.
W tym roku do akcji włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół w Rymanowie, którzy w niedziele 14 i 21 grudnia 2014 r. kwestowali przed kościołem św. Wawrzyńca  w Rymanowie.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a hojnych ludzi nie brakowało, za 1001 paczuszek pierników zebraliśmy 5731,83 złotych.
Dziękujemy za okazane serce i wsparcie dla Krośnieńskiego Hospicjum i już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną pierniczkową akcję.
Uczniowie ZSP nr 2 w Krośnie: Natalia Tłuściak, Justyna Raś, Kamila Płoszaj, Marta Szewczyk, Brygida Leśniak, Maksymilian Gajewski, Katarzyna Kmon, Patrycja Kobak, Klaudia Wąchała, Mateusz Hac, Bartłomiej Bielawa, Sylwia Suszek, Mateusz Topolski, Kamila Owczarska, Krystyna Jaworska, Maria Półchłopek, Gabriela Lula, Olimpia Jagielnik, Fryderyka Kielar oraz uczniowie Zespołu Szkół w Rymanowie
Nauczyciele ZSP nr 2 w Krośnie: pani Anna Kustroń, pani Halina Szpiłyk, pani Agnieszka Gonet, pani Małgorzata Mercik, pani Dorota Wais-Mikosz, pani Grażyna Litwin oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Rymanowie: pani Anna Smerecka, pani Maria Tomkiewicz, pani Jadwiga Pigoń, pani Anna Śliwka, pani Magdalena Piotrowska.

"Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata
i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,
Zawsze kiedy rezygnujesz z zasad,