Rok Szkolny 2014/2015
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2014/2015

Przy wigilijnym stole

Okres przedświąteczny to dla wielu uczestników OHP czas wyjątkowo gorący. To dni wzmożonej pracy w szkole by poprawić nie zawsze dobre oceny przed końcem semestru.

Uczestnicy hufca 9-10 w Krośnie nie zapomnieli jednak o swoim wigilijnym spotkaniu. 17 grudnia br. w murach Zespołu Szkół Nr 2 młodzież zorganizowała wyjątkowe spotkanie. W ciepłej, świątecznej atmosferze zasiadła do wigilijnego stołu by na chwilę zatrzymać się w tej przedświątecznej gonitwie. Uczestnicy tradycyjnie połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zaśpiewali kolędy. Młodzież, wśród której są przyszli cukiernicy, sama przygotowała świąteczne potrawy. Nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów i pysznych świątecznych wypieków.
Spotkanie stało się także idealną okazją do zaprezentowania pracy konkursowej. 12 dziewcząt przygotowało wyjątkowo piękne wykonanie polskiej kolędy "Wśród nocnej ciszy". Interpretacja w tych wyjątkowych warunkach i atmosferze, przy choince i wśród bliskich osób sprawiła, że niejednemu uczestnikowi w oku zakręciła się łza. Trudno było odejść od stołu nie tylko młodzieży, wychowawcy grupy z ramienia szkoły - panu Arturowi Panaś, oraz z ramienia OHP – pani Dorocie Wais-Mikosz i panu Stanisławowi Machowskiemu, ale także gościom zaproszonym na to wyjątkowe spotkanie. Wśród nich była dyrektor szkoły - pani Ewa Starowiejska, wicedyrektor- pani Agata Betlej oraz zastępca HP 9-10 Krosno - pan Adam Buczyński.

zdj.01

zdj. nr 1 - Z-ca KH składający życzenia (od lewej wychowawca klasy ZSP Nr 2 w Krośnie Artur Panaś, w-ce dyr. ZSP Nr2 Agata Betlej, dyr. ZSP Nr 2 Ewa Starowiejska, z-ca HP 9-10 Krosno Adam Buczyński.

zdj.02

zdj nr 2 - Uczestnicy HP 9 -10 i zaproszeni goście przy wigilijnym stole.

Autor artykułu i zdjęć:
wychowawca HP 9-10 Krosno
Stanisław Machowski