Rok Szkolny 2014/2015
Covid-19


fb youtube flickr pinterest

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2014/2015

Wizyta w domu seniora

„Wesołe babeczki i zdrowe drineczki" z okazji dnia seniora.

Z okazji Dnia Seniora młodzież naszej szkoły działająca w Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Kole wolontariatu przygotowała niespodziankę mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.

Uczniowie kształcący się w technikum żywienia i usług gastronomicznych na miejscu wykonywali kruche babeczki ze zdrowym nadzieniem z twarożku i warzyw oraz soki owocowo – warzywne, które przygotowane zostały na bazie marchwi, jabłek, świeżych ogórków, selera naciowego, banana, truskawek i szpinaku z dodatkiem jogurtu naturalnego. Uczennice zaprezentowały również ciekawe wzory składania serwetek oraz sposoby wycinania dekoracji z warzyw. Czas potrzebny na przygotowanie potraw oraz ich degustację wypełniali i umilali uczniowie, którzy wystąpili z programem artystycznym poświęconym zdrowemu odżywianiu się. Największą radość sprawiło seniorom wspólne śpiewanie piosenek na znane im melodie, a tematycznie związanych z warzywami
i owocami. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież okazała starszym ludziom wiele zainteresowania i ciepła, dlatego seniorzy podzielili się swoimi wspomnieniami. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zaprosili nas na wspólne kolędowanie w styczniu. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze nie raz umilić seniorom czas i sprawić by ich świat nabrał kolorów..
W spotkaniu wzięli udział uczniowie z kl. II TG Justyna Stachyrak, Karolina Zadrożna, z kl. III TG: Mateusz Hac, Bartłomiej Bielawa, Karolina Czaja, Edyta Pilch, Kinga Niemiec, z kl. I F/W: Paulina Kustroń, Patrycja, Janik, Weronika Szot, Karolin Liput, Katarzyna Prugar, Aleksandra Lorenc, Edyta Paczosa, z kl. II K/W: Monika Radwańska, Mateusz, Karnasiewicz, Gabriel Szymkowicz, z kl. II C: Damian Gierlach, Adam Pańczuk oraz opiekunowie: Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Małgorzata Płatek. Pomysłodawcami i organizatorami spotkania były Grażyna Litwin i Halina Szpiłyk.