Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Narodowe Święto Niepodległości i imprezy towarzyszące

Krosno uroczyście obchodziło Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości, 11 listopada, rozpoczęła o godz. 9.00 uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Tradycyjnie po mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

W tej części szkołę reprezentował poczet sztandarowy z opiekunem p. Małgorzatą Mercik oraz p. Agatą Betlej i p. Ewą Starowiejską.

020304

Z okazji święta narodowego, w naszym mieście odbywały się także towarzyszące imprezy sportowe i artystyczne w których brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły.
W XVIII Biegu Niepodległości brali udział nauczyciele p. Anna Kustroń, która przebiegła dystans 7 km uzyskując póki co swój rekord życiowy oraz p. Artur Panaś, któremu także znakomicie poszedł bieg.
Szkołę w I zawodach Nordic Walking reprezentowały cztery uczennice w kategorii wiekowej do 19 lat. Opiekunem drużyny była p. Ewa Starowiejska, która także spróbowała swoich sił w tej dyscyplinie sporu.

Uczennicami tymi były:
1. Kamila Barnaś kl. ITF - zajęła II miejsce,
2. Angelika Noga kl. ITF - zajęła III miejsce,
3. Natalia Tłuściak Kl. ITŻ - zajęła VIII miejsce,
4. Kamila Płoszaj kl. ITŻ - zajęła IX miejsce.