Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Nasza szkoła na Krośnieńskich Targach Edukacyjnych

targiW dniach 9-10 kwietnia 2015 r. nasza szkoła wzięła udział w Krośnieńskich Targach Edukacyjnych organizowanych w hali sportowo - widowiskowej, gdzie mogliśmy zaprezentować ofertę edukacyjną przygotowaną dla gimnazjalistów na rok szkolny 2015/16.

Uczniowie, biorący udział w targach, mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i uczniami reprezentującymi naszą szkołę, co umożliwiło im uzyskanie rzetelnej informacji oraz zapoznanie się z opinią o szkole wyrażaną bezpośrednio przez ich starszych kolegów. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Jednak o wiele ciekawsze atrakcje czekały na gimnazjalistów w ZSP nr 2, w której nauczyciele i uczniowie z niecierpliwością oczekiwali odwiedzin zainteresowanych uczniów. Cała szkoła przybrała odświętną szatę, a na korytarzach szkolnych i w niektórych pracowniach przygotowano: okolicznościowe stoły, pokaz wyrobów piekarskich i cukierniczych, warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie oraz gastronomiczne. Zainteresowani gimnazjaliści mieli okazję nauczyć się sporządzać naturalne kosmetyki, sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe i zobaczyć, jak wyglądają szkolne pracownie. W trakcie szkolnej wycieczki szlakiem "Tajemnic Szpetnara" gości częstowano wypiekami i potrawami przygotowanymi przez uczniów.