Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Dzień Sportu

W dniu 4 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbył się Dzień Sportu. W ramach tej imprezy zorganizowany został XIII Sztafetowy Bieg Przełajowy im. Ks. Stanisława Szpetnara oraz X edycja zawodów siłowych: Międzyszkolne Zawody w Pięcioboju Siłowym STRONG BOY.

W sztafecie, która reprezentowała naszą szkołę wystąpiły:

1. Kinga Ciupak                      I TF/C

2. Joanna Ekiert                     II TF

3. Elżbieta Hap                       II F

4. Anna Kostecka                   II TŻ

5. Kamila Litarowicz              II F

6. Beata Dąbrowska              I TF/C

7. Magda Gierlasińska          I C

8. Gabriela Faber                   I K/W

Opiekunem drużyny był Krzysztof Gierlasiński.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczała Pani Dyrektor Ewa Starowiejska oraz Pan Antoni Wydro – wicekurator oświaty z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Kalwińskiego Zespołu Szkół w Sarospatak (Węgry), ZSP Nr 3 Krosno,  ZSP Nr 4 Krosno, ZSP Nr 5 Krosno, MZS Nr 5 Krosno, ZSGH Iwonicz Zdrój oraz ZSP Nr 2 Krosno.

Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach:

1. „Konkurencja wiązana”

· Nosidło

· Opona

2. „Trzymanie szyn”

3. „Wyciskanie platformy”

4. „Waga płaczu przodem”

5. „Zegar”

Zwycięzcą zawodów został Sylwester Szczepanik z ZSP Nr 4 w Krośnie.

Drugie miejsce zajął Wojciech Olszewski z ZSGH w Iwoniczu Zdroju (przegrał tylko gorszym bilansem małych punktów), a trzecie  miejsce wywalczył Paweł Fiołek z ZSP Nr 5 w Krośnie.

Pan Antoni Wydro – Wicekurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Pani Anna Bazan – Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna

Pani Anna Dubiel - Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki

Pan Zygmunt Rysz - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna

Pan Vadim Vozdvizhensky - Kolegium Reformowane w Saroszpatak

Pan Adam Buczyński – komendant OHP Krosno

Rywalizacja odbyła się w przyjaznej i sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad  właściwej rywalizacji ducha fair play.

Zawodom towarzyszyły występy cheerleaderek z Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym oraz pokaz w  wykonaniu zawodników Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate.

Patronami medialnymi byli: Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Krośnieński Portal Informacyjny Krosno City.pl, oraz Krośnieński Portal Sportowy SportKrosno.pl.

Nad sprawnym przebiegiem Dnia Sportu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

Opracował:  Artur Panaś

Do rywalizacji w sztafetowych biegach przełajowych przystąpiły 4 szkoły. Zwycięzcą XIII Sztafetowego Biegu Przełajowego im. Ks. Stanisława Szpetnara została drużyna ZSP Nr 4 w Krośnie. Na drugim miejscu, a zarazem zwycięstwo w kategorii gimnazjów wywalczył zespół z Gimnazjum Nr 4 w Krośnie. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Kalwińskiego Zespołu Szkół w Sarospatak (Węgry) oraz ZSP Nr 2 w Krośnie. W sztafecie, która reprezentowała naszą szkołę wystąpiły:

1. Kinga Ciupak I TF/C

2. Joanna Ekiert II TF

3. Elżbieta Hap II F

4. Anna Kostecka II TŻ

5. Kamila Litarowicz II F

6. Beata Dąbrowska I TF/C

7. Magda Gierlasińska I C

8. Gabriela Faber I K/W

Opiekunem drużyny był Krzysztof Gierlasiński.

Następnym punktem Dnia Sportu były Międzyszkolne Zawody w Pięcioboju Siłowym STRONG BOY pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. W tegorocznych zawodach wzięło udział 12 zawodników z: Kalwińskiego Zespołu Szkół w Sarospatak (Węgry), ZSP Nr 3 Krosno, ZSP Nr 4 Krosno, ZSP Nr 5 Krosno, MZS Nr 5 Krosno, ZSGH Iwonicz Zdrój oraz ZSP Nr 2 Krosno. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach:

1. „Konkurencja wiązana”

· Nosidło

· Opona

2. „Trzymanie szyn”

3. „Wyciskanie platformy”

4. „Waga płaczu przodem”

5. „Zegar”

Zwycięzcą zawodów został Sylwester Szczepanik z ZSP Nr 4 w Krośnie. Drugie miejsce zajął Wojciech Olszewski z ZSGH w Iwoniczu Zdroju (przegrał tylko gorszym bilansem małych punktów), a trzecie miejsce wywalczył Paweł Fiołek z ZSP Nr 5 w Krośnie. Naszą szkołę reprezentował Mariusz Karpiński z kl. III K/W (VIII miejsce) oraz Damian Gierlach z kl. I C, który zajął XI miejsce. Nagrody wszystkim uczestnikom zawodów wręczył Pan Bronisław Baran – zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Zawody bacznie obserwowali i dopingowali także inni zaproszeni goście:

Pan Antoni Wydro – Wicekurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Pani Anna Bazan – Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna

Pani Anna Dubiel - Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki

Pan Vadim Vozdvizhensky - Kolegium Reformowane w Saroszpatak

Pan Adam Buczyński – komendant OHP Krosno

Rywalizacja odbyła się w przyjaznej i sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad właściwej rywalizacji ducha fair play. Z uwagi na duże zainteresowanie i atrakcyjność tej formy współzawodnictwa zawodnicy deklarowali swój udział w kolejnych edycjach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali, ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna okolicznościowe puchary, a zwycięzca dodatkowo nagrodę rzeczową. Ponadto fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy ZSP Nr 2 Krosno oraz Sklepy S Krosno – WOMAR FOOD.

Zawodom towarzyszyły występy cheerleaderek z Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym oraz pokaz w wykonaniu zawodników Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate.

Nad sprawnym przebiegiem Dnia Sportu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Słowa podziękowania należą się także paniom nauczycielkom przedmiotów gastronomicznych, które przygotowały smaczny poczęstunek dla gości z Węgier.

Opracował: Artur Panaś