Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Sprawozdanie z Turnieju - Najlepszy Uczeń w Zawodzie Fryzjer - Etap Wojewódzki

W dniu 24 kwietnia 2014 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski o tytuł ,,Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, zorganizowany dla klas III Zasadniczych Szkół Zawodowych. Temat konkursu brzmiał: ,,PODRÓŻ PRZEZ EPOKI”. W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni w wewnątrzszkolnych konkursach następujących szkół:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – Panocha Angelika, Sajdak Karolina
  2. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Perz Sandra
  3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie – Nosek Angelika, Kuźma Żaneta
  4. Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w  Rzeszowie – Dereń Klaudia, Hegenberger Izabela
  5. Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – Sowa Joanna

Turniej zorganizował i przeprowadził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie współdziałając z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Etap wojewódzki składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część praktyczna odbywała się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, a nad prawidłowym jej przebiegiem czuwała komisja w składzie:

­          Przewodniczący - Przedstawiciel Kuratorium Oświaty

­          Z-ca przewodniczącego - Przedstawiciel Dyrekcji ZSP Nr 2 w Krośnie

­          Członkowie - 2 Mistrzów zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych

- nauczyciele przedmiotów zawodowych

Uczestniczki turnieju pracowały na ,,żywych modelach’’. W skupieniu z wielką uwagą tworzyły stylizacje inspirowane kreacjami dawno już minionych wieków. Zgodnie z tematem konkursu powstawały piękne, skomplikowane fryzury, dzięki którym każda kobieta może uchodzić za piękną. Większość stylizacji pochodziła z okresu biedermeierowskiego słynącego z naturalności i skromności. Pojawiły się także kreacje barokowe, wczesnego rokoko, secesji a także z ascetycznego średniowiecza. Wśród uczestniczek konkursu widoczny był podziw dla pracy konkurentów, zainteresowanie i szacunek.

Podczas trwania imprezy, zaproszeni goście oraz młodzież Zasadniczych Szkół Zawodowych fryzjerskich mogli obserwować, a także czynnie uczestniczyć w pokazie kosmetycznym zorganizowanym przez firmę Avon Cosmetics jak również zmienić swój wizerunek poddając się zabiegom fryzjerskim w wykonaniu zdolnych uczennic Technikum Fryzjerskiego w Krośnie.

Po długim obradowaniu komisja ogłosiła wyniki konkursu w następującej kolejności:

Pierwsze miejsce:

Sowa Joanna – ucz. Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu

Drugie miejsce:

Nosek Angelika – ucz. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie

Trzecie miejsce:

Sajdak Karolina – ucz. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie

Wyróżnienie:

Panocha Angelika – ucz. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Krośnie

Po wręczeniu nagród uczestnicy i zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

Turniej został zorganizowany i przeprowadzony przy dużym wkładzie sponsorów, którymi byli:

1. Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki
  2. Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie