Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2013/2014

Wycieczka do Inwałdu

W dniu 7 kwietnia 2014 r. uczennice klasy IIF biorące udział w projekcie „Nowe perspektywy 2” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, udały się wraz z opiekunem ze Środowiskowego Hufca Pracy  na wycieczkę do Inwałdu.

W pierwszej kolejności młodzież zwiedziła Park Miniatur. Jest to niezwykłe miejsce położone w województwie małopolskim. Podczas międzykontynentalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję i Meksyk uczestniczki podziwiały miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw, w tym Wieżę Eiffla, Plac św. Piotra, posągi Moai, Bramę Brandenburską. Stanęły również przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka oraz koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku jest ponad 50, wykonanych zostało w skali 1:25.
Ponadto w Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, usytuowany jest gród. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca. Tam beneficjentki projektu zwiedziły zbrojownię, salę tortur, a także komnatę damy. Następnie udały się do chaty kowala, tkały u tkacza i lepiły garnki u garncarza.

Wycieczka została zorganizowana w ramach integracyjnych zajęć kreatywnego spędzania czasu.

EB Dark Mode