Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2013/2014

Promocja zdrowego stylu odżywiania.

Nasza szkoła została zaproszona przez opiekuna szkolnego koła PCK w Gimnazjum w Przybówce, aby zaprezentować uczniom zasady zdrowego stylu odżywiania się i zachęcić do stosowania ich na co dzień.

Uczennice klasy IITŻ Katarzyna Czaja i Katarzyna Piękoś pod opieką pani Anny Kustroń przygotowały prezentację multimedialną na temat racjonalnego odżywiania się, która uatrakcyjniła wystąpienia referentek. Oprócz wiadomości teoretycznych gimnazjaliści mogli także degustować zdrową żywność, przygotowaną na tę okazję wcześniej w szkolnej pracowni gastronomicznej pod czujnym okiem pani A. Gonet i pani H. Szpiłyk.  Pozostali uczniowie klasy II TŻ wykonali następujące potrawy i wypieki: chleb wieloziarnisty, ciasteczka owsiane, pastę z brokuła i płatków migdałowych, pastę z ciecierzycy oraz pastę jajeczną, które posłużyły do wykonania kanapek.  Młodzież gimnazjalna wykazała ogromne zainteresowanie prezentowanym tematem, dlatego spotkanie uważamy za udane. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić słuchaczy do zdrowego odżywiania się.
Osoby zainteresowane przepisami odsyłamy do szkolnego  Kącika kulinarnego!

 

EB Dark Mode