Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Usługi fryzjerskie w ramach wolontariatu

W ramach zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć praktycznych uczennice klas fryzjerskich wraz z nauczycielami zawodu charytatywnie pracowały na rzecz osób potrzebujących. Podczas takich akcji wykonują usługi fryzjerskie służąc swoimi umiejętnościami fryzjerskimi podopiecznym:

  • Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku,
  • Ośrodka Terapii Zajęciowej w Rymanowie,
  • Domu Pomocy Społecznej w Cergowej,
  • Hospicjum w Krośnie.

Wizyta w Ośrodku Terapii Zajęciowej w Rymanowie

W ramach akcji charytatywnej uczennice klasy IV technikum usług fryzjerskich wraz z nauczycielem Danutą Gnap udały się z wizytą do Ośrodka Terapii Zajęciowej w Rymanowie w celu wykonania usług fryzjerskich wszystkim chętnym podopiecznym. Podczas wizyty w ośrodku uczennice wykonują strzyżenie damskie i męskie. Dzięki temu mają okazję na poszerzanie swoich praktycznych umiejętności z zakresu strzyżenia włosów. Korzyści ze spotkania są oczywiście obustronne, ponieważ uczestnicy wychodzą z ośrodka z nowymi, odświeżonymi fryzurami i z uśmiechem na twarzy.

Wizyta w salonie fryzjerskim.
Na zaproszenie Danuty Gnap nauczyciela zajęć praktycznych kilkoro podopiecznych ŚDS w Potoku przybyli do salonu fryzjerskiego, który mieści się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 w Krośnie. W pracowni przystosowanej do ćwiczenia umiejętności fryzjerskich uczennice pod okiem nauczyciela wykonywały usługi fryzjerskie tj. – strzyżenie damskie i męskie, układały loki, stosowały specjalistyczne preparaty i odżywki do włosów,     i wykonały wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Na początku uczestnicy obejrzeli i wysłuchali krótkiej prezentacji na temat pielęgnacji włosów i skóry głowy, aby następnie już na sobie wypróbować wszelkich dobrodziejstw salonu fryzjerskiego.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Cergowej

W ramach zajęć praktycznych kolejny raz nasi uczniowie zaangażowali się  w prace na rzecz potrzebujących. Uczennice kl. III F wraz z nauczycielem Lilianą Sawaryn wykonywały  usługi fryzjerskie w służąc swoimi umiejętnościami fryzjerskimi podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Cergowej.

Akcja charytatywna w krośnieńskim Hospicjum

Zaangażowanie uczniów w prace na rzecz osób potrzebujących widoczna jest także w krośnieńskim Hospicjum. Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer pod okiem nauczyciela wykonują usługi fryzjerskie wszystkim potrzebującym mieszkańcom. Wizyta w takim miejscu uczy naszych uczniów życzliwości i wrażliwości na drugiego człowieka.


Opracowała: Danuta Gnap

EB Dark Mode