Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2013/2014

Uczennice Klasy IC na kursie obsługi kas fiskalnych

Ferie zimowe to doskonały czas na nabycie nowych umiejętności i dodatkowych kwalifikacji. Z takiej możliwości skorzystało 8 uczennic z klasy I C, które w dniach 27-30 stycznia wzięły udział w kursie obsługi kas fiskalnych połączonym z warsztatami dotyczącymi zagadnień rynku pracy. Szkolenie zorganizowane było przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie. Udział w nim był bezpłatny.

W czasie kursu dziewczęta nabyły umiejętność obsługi kasy fiskalnej oraz zapoznały się  z istotnymi aspektami pracy jako kasjer-sprzedawca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza zajęcia praktyczne z wykorzystaniem kas fiskalnych.

Kurs obejmował również warsztaty dotyczące zagadnień rynku pracy, które poprowadzili doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Lider Klubu Pracy. Zajęcia obejmowały następującą tematykę: zainteresowania i predyspozycje zawodowe, sposoby poszukiwania pracy, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz przygotowanie dokumentów aplikacyjnych. Oprócz udziału w warsztatach młodzież chętnie brała udział w konsultacjach indywidualnych z doradcą zawodowym, a także została zapoznana z działalnością Młodzieżowego Biura Pracy OHP oraz aktualnymi ofertami pracy. Osoby, które wyraziły chęć korzystania z ofert pracy proponowanych przez krośnieńskie MBP wypełniły stosowne dokumenty.


Czterodniowe szkolenie zakończyło się rozdaniem zaświadczeń. Uczestniczki otrzymały zarówno zaświadczenia o ukończonym kursie obsługi kas fiskalnych na drukach MEN, jak i dyplomy z ukończonych warsztatów z rynku pracy. Kurs został zorganizowany  w ramach programu rynku pracy ,,Aktywne ferie z OHP’’.

EB Dark Mode