Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Z życia klasy I C

Z życia klasy I C...

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE W KLASIE I C

W dniu 13.12.2013 r. uczniowie klasy I C ZSP Nr 2 w Krośnie zorganizowali spotkanie opłatkowe, aby uczcić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i złożyć sobie wzajemne życzenia.

Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Na wigilii gościliśmy Komendanta OHP Adama Buczyńskiego, który złożył młodzieży najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. Głos zabrała również pani Agata Betlej - wicedyrektor Szkoły i Artur Panaś – wychowawca klasy.  Swoje życzenia złożyły także panie Monika Górska i Magdalena Czelny, które opiekują się młodzieżą z ramienia OHP. Następnie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i przystąpili do wspólnego posiłku.

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się wszyscy uczestnicy. Przepięknie nakryty stół i tradycyjne potrawy wigilijne to efekt samodzielnej pracy młodzieży. Dzięki ich staraniom spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Na zakończenie młodzież wraz z kadrą wychowawczą zaśpiewała najbardziej znane polskie kolędy.

 

 

 

 

MIKOŁAJKI W KLASIE I C

 

W dniu 6 grudnia do klasy I C zawitał Święty Mikołaj. Aby nagrodzić wszystkie grzeczne dzieci za dobre sprawowanie i wyniki w nauce, zaprosił je na seans do kina.

Film animowany „Kraina lodu”, który wyświetlony został w technice 3D, przypadł wszystkim do gustu. Chwile spędzone w sali kinowej okazały się radosną odskocznią, od codziennych obowiązków i ciężkiej pracy. Po seansie młodzież wraz z opiekunami udała się na kolejną w tym dniu niespodziankę – pyszną pizzę, gdzie mogliśmy trochę poplotkować i   podzielić się refleksjami na temat obejrzanego filmu.

Grupa rozstała się w wyśmienitym nastroju jednogłośnie stwierdzając, że warto się starać przez cały rok, bo Święty Mikołaj potrafi to docenić jak nikt!

 

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW OHP

W dniu 15.11.2013 r. w Środowiskowym Hufcu Pracy w Krośnie odbył się turniej tenisa stołowego. Celem przedsięwzięcia było propagowanie sportu, jako elementu zdrowego stylu życia oraz wyłonienie reprezentacji na Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego OHP. Wśród zawodników znaleźli się zarówno uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, jak i gimnazjum dla dorosłych.

Rozgrywki odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie. W turnieju wzięło udział 20 uczestników  podzielonych na dwie grupy: dziewcząt i chłopców. Sędzią zawodów był Artur Panaś, nauczyciel wychowania fizycznego. Rywalizacja prowadzona systemem „każdy z każdym” była zacięta, ale odbywała się w duchu fair play.

W ostatecznej klasyfikacji zwycięzcami w kategorii chłopców zostali:

I  miejsce - Krzysztof Łopatkiewicz   kl. I C

II miejsce - Patryk Żądło  kl. I K/W

III miejsce – Jan Nowak  kl. I K/W

W kategorii dziewcząt:

I miejsce - Magda Gierlasińska  kl. I C

II miejsce - Patrycja Młocek  kl. I C

III miejsce – Małgorzata Grzesik  kl. I C

Zwycięzcy awansowali na Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży OHP, który rozegrany został 20 listopada 2013 r. w Rzeszowie.

 

 

 

EB Dark Mode