Rok Szkolny 2013/2014

Rok Szkolny 2013/2014

Ogólnopolski Konkurs Barmański MONIN JUNIOR CUP POLAND 2013 za nami, Magdalena Jakubasz w ścisłej czołówce!!

Dnia 6 grudnia 2013 roku w Warszawie w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich odbył się konkurs barmański, w którym zmierzyło się 26 młodych adeptów sztuki barmańskiej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV TG Magdalena Jakubasz, która wykonywała bezalkoholowy koktajl na bazie syropu ogórkowego firmy MONIN, naci pietruszki, banana  i wody gazowanej. Oczywiście jak wszyscy uczestnicy w czasie przygotowań do konkursu opracowała własną, oryginalną recepturę orzeźwiającego koktajlu, na który dokładny  przepis można znaleźć w KĄCIKU KULINARNYM na naszej stronie internetowej. Uczestnicy musieli w czasie pokazu używać  produktów firmy MONIN i wykonać koktajle w wyznaczonym czasie (wykonanie dekoracji na forum otwartym – 15 min., przygotowanie stanowiska – 3min. , wykonanie 4 long drinków – 7 minut).

Drinki oceniane były przez dwie profesjonalne  komisje: techniczną – Master Bartender - mistrzowie barmańscy SPB i degustacyjną - ambasadorzy Monin. Za notę degustacyjną odpowiadała specjalna komisja, która oceniała: wygląd, zapach i smak kompozycji. Ocena przeprowadzana była w stylu włoskim, czyli w sposób jawny. Po pierwszej, jawnej ocenie jury Magda zajmowała 3 miejsce, jednak ostatecznie znalazła się na miejscu 6. Do konkursu uczennicę przygotowały p. Agnieszka Gonet i p. Halina Szpiłyk.

Więcej informacji na temat konkursu możecie przeczytać na FACEBOOK’u – FIRMY MONIN www.PAPAJA-przepisykulinarne.pl , www.gastrona.pl