Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2013/2014

III Krośnieński Dzień Wolontariatu

W dniu 5 grudnia 2013 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, na której władze miasta Krosna w osobach: P. Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, P. Stanisław Słyś – Przewodniczący Rady Miasta Krosna oraz P. Julita Jaśkiewicz – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, nagrodziły Krośnieńskich Wolontariuszy.

Na III Krośnieński Dzień Wolontariatu licznie przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele krośnieńskich organizacji pozarządowych, młodzież szkolna oraz opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariusza.

Gala rozpoczęła się od prezentacji „Razem możemy więcej”, którą przygotowała P. Grażyna Litwin. W czasie swojego wystąpienia przybliżyła Ona nie tylko specyfikę krośnieńskiego wolontariatu, ale również zaangażowanie się w nim młodzieży z naszej szkoły, w konkretną pomoc potrzebującym.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Zasłużony dla wolontariatu 2013” oraz dla osób szczególnie zaangażowanych i wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Wśród nagrodzonych był nasz Szkolny Klub Wolontariusza, którego opiekunem jest P. Grażyna Litwin. Wyróżnieni wolontariusze to: Bartłomiej Bielawa, Klaudia Borek, Jolanta Ciuła, Katarzyna Czaja, Renata Faliszek, Joanna Fakadej, Natalia Filip, Piotr Gazda, Aneta Gierlach, Barbara Giermańska, Helena Grancea, Natalia Grzesik, Mateusz Hac, Andżelika Jedziniak, Agnieszka Kania, Kamila Kościółko, Weronika Król, Natalia Mazur, Katarzyna Rachwał, Magdalena Skubisz, Katarzyna Soboń, Sylwia Suszek, Mateusz Topolski, Natalia Trybus, Monika Wierdak, Sławomir Wilk, Klaudia Zajchowska.

III Krośnieński Dzień Wolontariatu uświetnił występ uczniów z zespołu Admiratio w składzie: Natalia Grzesik, Barbara Szczurek, Klaudia Kobak, Jolanta Starowiejska, Maria Fedko, Kamila Szlama, Monika Wierdak, Agnieszka Bobusia i Justyna Chudy (absolwentki) oraz Sławomir Wilk pod kierunkiem P. Wojciecha Bazana. Na tę uroczystość zespół przygotował specjalny program składający się z dwóch części: pierwszej – refleksyjnej, poświęconej sprawie wolontariatu i drugiej pełnej humoru ze skeczem kabaretowym, połączonych melodyjnymi piosenkami.

Możliwość zaprezentowania się podczas Gali, zarówno od strony wolontariatu ukazanej m.in. w specjalnie przygotowanej prezentacji, jak również jej uświetnienie przez przedstawienie programu artystycznego, było dla naszej szkoły ogromnym wyróżnieniem.

Opracowali:

mgr Grażyna Litwin i mgr Wojciech Bazan

EB Dark Mode