Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Dzień Niepodległości

Dnia 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie, od kilku już  lat, ma ona miejsce  w kościele OO Franciszkanów w Krośnie i poprzedza ją uroczysta Msza Św. W intencji Ojczyzny oraz zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

Montaż słowno – muzyczny „Za wolność , całość i niepodległość  ojczyzny naszej” zaprezentowany przez uczennice z klasy IVTF:  Klaudię Kobak, Jolantę Starowiejską, Annę Piotrowską,  klasy IVTG: Monikę Wierdak i Iwonę Gunię oraz Joannę Fakadej z klasy IIITF został przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Mercik i pani Moniki Delikat.

W programie wykorzystano fragmenty przemówienia papieża Jana Pawła II przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przemówienia Romana Dmowskiego, wiersze i pieśni patriotyczne a całości dopełniła historia walk o odzyskanie niepodległości  z prezentacją multimedialną.

Oddając hołd poległym w walkach za Ojczyznę uczczono ich pamięć minutą ciszy. Zapalono także symboliczne znicze, które złożone zostały pod obrazem Jana Pawła II, na znak pamięci o tych, którzy odeszli.

EB Dark Mode