Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Barmańskie atrakcje !!!

W dniu 29.10.2013 r. uczniowie klas technikum o profilu gastronomicznym uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w naszej szkole przez firmę ,,Monin”.

Szkolenie zostało przeprowadzone  przez Brand Ambasador Monin - Mariusz Pietryka.

W pierwszej części, która trwała trzy godziny, zainteresowani poznawali historię reprezentowanej przez prelegenta firmy oraz szeroki asortyment jej produktów, czyli rożnego rodzaju: likiery, syropy, koncentraty,  puree, sosy i bazy. Wykład pozwolił uczniom na znaczne poszerzenie wiedzy z zakresu miksologii i nowych rozwiązań proponowanych przez firmę. Okazało się, że firma zaskakuje nowościami, takimi jak: syrop o smaku ogórka czy rozmarynu. Pan Mariusz Pietryka ujął uczestników nie tylko miłym usposobieniem, ale także kreatywnością  w wykonywaniu koktajli, które następnie degustowali nauczyciele i uczniowie. Zachwyceni pokazem przyszli barmani nie mogli powstrzymać się od pytań o produkty, z którymi wcześniej nie mieli styczności. Ogromnym zaskoczeniem dla uczestników był fakt, iż na zakończenie pokazu wszyscy otrzymali upominek w postaci syropu ogórkowego lub truskawkowego. Ze strony firmy ,,Monin” również szkołę spotkała miła niespodzianka w postaci prezentów, czyli kilku butelek musów owocowych typu puree, które posłużą uczniom do wyczarowywania różnorodnych napojów podczas przygotowywania się do udziału w konkursie barmańskim.  Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym uczniom w pełni rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Organizatorzy: Agnieszka Gonet, Anna Kustroń

EB Dark Mode