Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

PAŹDZIERNIK 2013 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL.

 

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło:

"Biblioteki szkolne – bramy do życia”


Również nasza szkoła włączyła się w obchody święta. Dla nas szczególnym dniem był czwartek 24 października.  Biblioteka powitała odwiedzających jesiennymi dekoracjami, wystawą tematyczną poświęconą twórczości Juliana Tuwima, a także kiermaszem taniej książki „Tuliszków”. Wybrane klasy wzięły również  udział w lekcji bibliotecznej poświęconej twórczości Juliana Tuwima.

Następne imieniny biblioteki już za rok!

 


Dnia 24 października uczennice klasy IIITF: Jolanta Ciuła, Mariola Sikora, Diana Jakubczyk i Paulina Karaś zajęły III miejsce w konkursie „Śladami Tuwima i Gałczyńskiego” zorganizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną.

W rywalizacji wzięło udział 10 zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z trzech części:

I część – przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej na temat: Życie i twórczość K. I. Gałczyńskiego z elementami inscenizacji słowno – muzycznych,

II część – test wiedzy o J. Tuwimie i K. I. Gałczyńskim,

III część – prezentacja inscenizacji wiersza Juliana Tuwima.

Zespół przygotowała i  prowadziła pani Monika Delikat.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


EB Dark Mode