Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2013/2014

Dzień Nauczyciela, Święto Patrona Szkoły, Otrzęsiny i Występ Zespołu Admiratio

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej i Patrona Szkoły ks. Stanisława Szpetnara

 

14 października 2013r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Patrona Szkoły ks. Stanisława Szpetnara.

Na wstępie wszyscy zostali zapoznani z historią powstania KEN oraz sylwetką patrona szkoły ks. Stanisława Szpetnara. Tę historyczną część  przygotowało Koło Artystyczne pod kierunkiem
p. Moniki Delikat i p. Małgorzaty Mercik. Następnie przed wszystkimi zaprezentowało się Koło Satyryczne działające  pod kierownictwem p. Piotra Szuryna w pokazie mody nauczycielskiej na przestrzeni wieków.

Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Starowiejska, która  złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi i uczniom serdeczne życzenia.

Na tym tę część obchodów zakończono.

 


 

Otrzęsiny

W dniu 14 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Wszystkie klasy brały udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez kolegów klas drugich. Jury oceniało: prezentacje klas:

-ITF, ITŻ ,IF, IC, IKW,

-picie soku bez używania rąk, quiz o szkole , ubijanie piany na czas, rysowanie portretów wychowawcy ustami , reklamowanie „niezwykłych sprzętów” , śpiewanie fragmentów tekstów z gazet do wybranej melodii.

W konkurencjach tych najwięcej punktów uzyskała klasa IC- dzięki temu była zwolniona z pytania
w wybranym  przez siebie dniu.

Po otrzęsinach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor Ewa Starowiejska pasowała ich na uczniów szkoły.

Wszyscy mile spędziliśmy czas, dobrze się bawiąc.

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2013 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w godzinach popołudniowych, w stołówce Krośnieńskich Hut Szkła w Krośnie odbyło się „Uroczyste spotkanie” nauczycieli, pracowników administracji i obsługi naszej szkoły, na którym obecni byli również licznie przybyli Goście.

Wśród przybyłych byli: Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji P. Anna Bazan, Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie – P. Marta Matelowska – kierownik oraz P. Józef Kiełtyka właściciel piekarni w Łężanach, Dyrektor Handlowy „sieci sklepów S” P. Wiesław Mezglewski, Przedstawiciele Rady Rodziców, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy ZSP Nr 2.

Niniejsze spotkanie uświetnił występ Zespołu Admiratio prowadzony przez P. Wojciecha Bazana, który przedstawił program słowno – muzyczny „Wiadomości z uśmiechem”. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej i sympatycznej atmosferze.

Opracował:

mgr Wojciech Bazan

 

EB Dark Mode