Rok Szkolny 2013/2014


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2013/2014

I Międzynarodowy Memoriał im. Szabó Károlya Sárospatak – Węgry

W dniach 4 -5 października 2013 r. grupa 15 uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Ewą Starowiejską  oraz nauczycielami: Krzysztofem Gierlasińskim, Piotrem Kośkiem i Grzegorzem Jamrogą przebywała na Węgrzech w miejscowości Sárospatak.

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w I Międzynarodowym Memoriale im. Szabó Károlya, zorganizowanych przez Kalwiński Zespół Szkół w Sárospatak. Po przyjeździe, obiedziei zwiedzaniu Zespołu Szkół  nasi uczniowie wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych osiągając następujące wyniki:

 

Konkurencja

Miejsce

Imię, nazwisko

Klasa

Konkurencja

Miejsce

Imię , nazwisko

Klasa

400 m

I

Joanna Ekiert

II TF

200 m

II

Mariusz Karpiński

III W

Skok w dal

III

1500 m

II

Skok wzwyż

IV

200 m

II

Ewelina Betlej

III TF

400 m

III

Mirosław Gątek

II K/W

100 m

III

Aneta Dytko

I F

Pchniecie kulą

I

Bartosz Gierlasiński

II T/Ż

400 m

II

Skok wzwyż

IV

400 m

IV

Monika Boczar

III W

800 m

I

Marcin Buczyński

I K/W

800 m

I

Gabriela Cieśla

II T/Ż

100 m

V

Mateusz Topolski

II T/Ż

Pchnięcie kulą

I

Joanna Typrowicz

III TF

Pchnięcie kulą

II

Barbara Giermańska

III TF

Skok               w dal

II

Gabriela Suwała

III TF

Skok wzwyż

I

Angelika Borek

II TF

Skok              w dal

III

Sabina Polakowska

II TF

Sok wzwyż

II

Sztafeta - II miejsce

Skład sztafety: Betlej Ewelina, Ekiert Joanna, Dytko Aneta, Boczar Monika, Gątek Mirosław, Karpiński Mariusz, Buczyński Marcin, Topolski Mateusz


Na podsumowanie współzawodnictwa młodzież wzięła udział w quizie olimpijskim.

Po zakończeniu  sportowej  rywalizacji nasi nauczyciele wraz z panią dyrektor  spotkali się z  nauczycielami i dyrekcją węgierskiej szkoły.

W miłej i przyjacielskiej atmosferze obie strony zadeklarowały chęć rozwijania dalszej współpracy między naszymi placówkami. Węgierska szkoła została zaproszona do Krosna, do udziału w: II Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Sieci Sklepów „S”,  który zaplanowany jest w styczniu 2014 r. oraz w  Międzynarodowym Wieloboju Siłowym STRONG BOY w czerwcu przyszłego roku.

Drugiego dnia pobytu nasi gospodarze zaprosili nas na wykład ( w języku angielskim ) dotyczący historii Kolegium Kalwińskiego, a następnie na zwiedzanie najciekawszych zabytków w  Sárospatak  ( między innymi katakumb, zamku, bazyliki ). Na zakończenie pobytu odwiedziliśmy kompleks basenów termalnych, gdzie mogliśmy się zrelaksować i odpocząć.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod wrażeniem gościnności  gospodarzy i mamy nadzieję, że  będziemy mogli się zrewanżować.

EB Dark Mode