Rok Szkolny 2012/2013


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Rok Szkolny 2012/2013

Gimnazjalny mistrz lepienia pierogów - II Edycja Turnieju

Dnia  5 lutego 2013 roku  po raz drugi w naszej szkole odbywał się turniej dla gimnazjalistów „Mistrz lepienia pierogów”. Do udziału zgłosiło się 7 drużyn z następujących szkół:


- Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie – Gimnazjum nr 2

- Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie – Gimnazjum nr 4 – dwie drużyny

- Gimnazjum im. Jana Pawła w Kopytowej

- Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu

- Zespół Szkół w Potoku

- Zespół Szkół Miejskich w Jaśle


Każda drużyna miała na swoim stanowisku przygotowany farsz do pierogów ruskich oraz przygotowane ciasto. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wykonać pierogi z przygotowanych produktów. Liczył się nie tylko czas i liczba, ale także jakość wykonanych pierogów. Zabawy i emocji było co nie miara. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja, która cały czas przyglądała się zmaganiom.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:

- I miejsce Gimnazjum w Kopytowej (już po raz drugi okazało się że gimnazjalistki z tej szkoły są najlepsze)
- II miejsce Gimnazjum w Odrzykoniu
- III miejsce Gimnazjum w Jaśle

oraz wyróżnienie otrzymało Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie – Gimnazjum nr 4 za jedyną drużynę męską, która podjęła się tego zadania.


Dla wszystkich zawodników ufundowano nagrody i dyplomy.


W czasie trwania konkursu wszystkich gości podejmowano w Szkolnej Pierogarni, gdzie można było posmakować pierogów z różnych stron świata, a były tam pierogi litewskie, filipińskie, kanadyjskie, włoskie, mazowieckie, przemyskie. Wszystkie tak rzadko spotykane  pierogi przygotowali uczniowie Kl. I K/W z nauczycielami technologii panią Agnieszką Gonet i panią Haliną Szpiłyk.


Na czas trwania konkursu pracownia obsługi konsumenta zamieniła się w Światowe Kawiarenki, gdzie przy blasku świec można było wypić kawę parzoną na różne sposoby
i z różnymi dodatkami, oraz rozkoszować się naszą szkolną kremówką i rodzimym chrustem ,jako że karnawał dobiega końca. Zadbali o to uczniowie klasy II technikum z panią Anną Kustroń.

Uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni z tak mile spędzonego dnia w miłej atmosferze pełnej zdrowej rywalizacji. Obiecali, że wrócą za rok!

EB Dark Mode