Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Obchody Święta Niepodległości

Tradycyjnie już 9 listopada dyrekcja, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  w Krośnie uczcili Święto Odzyskania Niepodległości udziałem we Mszy Św. W kościele oo Franciszkanów. Z tej okazji zaprezentowany został także montaż słowno – muzyczny „ Za niepodległość, wolność i całość ojczyzny naszej”. Uczniowie śpiewali i recytowali fragmenty utworów patriotycznych.

Ważnym elementem tej uroczystości był także apel poległych. Program przygotowany przez panie Małgorzatę Mercik i Monikę Delikat urozmaicony został fragmentami oryginalnych tekstów przemówień Jana Pawła II przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą miejsca bitew Polaków walczących o wolność  ojczyzny na przestrzeni dziejów.

Utwory recytowali i śpiewali uczniowie: Iwona Gunia, Monika Wierdak, Natalia Filip, Kamila Kościółko, Justyna Sińczak, Jolanta Starowiejska, Barbara Giermańska, Joanna Fakadej, Gabriela Suwała, Barbara Szczurek, Natalia Grzesik, Karol Zima, Łukasz Mićkowski.