Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło:

"Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”

Również nasza szkoła włączyła się w obchody święta. Dla nas szczególnym dniem był piątek 26 października. Biblioteka powitała odwiedzających jesiennymi dekoracjami,  wystawą tematyczną poświęconą twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego, a także gazetką nt Jak biblioteka wspomaga uczenie się. Wybrane klasy wzięły również  udział w lekcji bibliotecznej poświęconej historii książki.

Następne imieniny biblioteki już za rok!