Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Uroczysty Apel w Kościele Franciszkanów w Krośnie

2 maja 2012 r. o godz. 10.00 w Kościele Franciszkanów w Krośnie, cała społeczność naszej szkoły, wzięła udział w Uroczystym Apelu z okazji 221. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 1. rocznicy beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.

Apel poprzedziła Msza św., którą odprawił Gwardian i Proboszcz Franciszkanów – Ojciec Piotr Głód. Została ona odprawiona w intencji Ś.P. Jana Deptucha, Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Mistrza szkolącego uczniów naszej szkoły w zawodzie cukiernik.

Bezpośrednio po mszy, młodzież przedstawiła dwuczęściowy montaż słowno – muzyczny o charakterze patriotyczno – religijnym. W pierwszej części uczniowie działający w Kółku Artystycznym prowadzonym przez P. Małgorzatę Mercik i P. Monikę Delikat, przybliżyli treści nawiązujące do rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi RP. W drugiej, młodzież z zespołu Admiratio, którego opiekunem jest P. Wojciech Bazan, z okazji 1. rocznicy ogłoszenia Papieża Jana Pawła II błogosławionym przez Papieża Benedykta XVI, odczytała fragmenty Tryptyku Rzymskiego.

Całość uroczystości była relacjonowana przez Radio Fara w Krośnie.