Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

30 listopada w naszej szkole odbył się I stopień Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez WSPiA Przemyśl-Rzeszów.

Celem olimpiady jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka oraz podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw praworządności i szacunku dla prawa, propagowanie kultury prawnej, poszerzenie wiedzy prawniczej i obywatelskiej.

W olimpiadzie wzięło udział sześć uczennic z klas: IV TG, III TFb i II TF, rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań. Poziom trudności testu był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy fakt, że jedna z biorących udział, uczennica klasy IV TG Joanna Łepkowska, zakwalifikowała się do II stopnia olimpiady, który odbędzie się w Rzeszowie 11 stycznia 2012 roku. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!