Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

XI Śląski Festiwal Fryzjerstwa

W dniu 05.11.2011r. odbyła się wycieczka do Sosnowca na XI Śląski Festiwal Fryzjerstwa. Wzięło w niej udział 39 uczniów klas fryzjerskich wraz z opiekunami: P. Barbarą Kozdraś, P. Lilianą Sawaryn, P. Celiną Lulą oraz P. Danutą Gnap. Uczestnicy Targów Fryzjerskich mieli możliwość podziwiania fantastycznych fryzur, niekonwencjonalnego makijażu i niesamowitych kreacji. Odbyły się pokazy światowej sławy mistrzów grzebienia. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą firm branży fryzjerskiej, nowościami na rynku oraz wysłuchać fachowych porad profesjonalistów. Obserwowała również zmagania zawodników startujących w konkursie fryzjerskim. O cenny Puchar Śląska walczyło 54 uczniów-adeptów sztuki fryzjerskiej z całej Polski. W szranki stanęły także uczennice z naszej szkoły: Angelika Florczak, Dominika Gałuszka, Justyna Sińczak, Bernadetta Moskal z klasy III TF oraz Maria Zygmunt z klasy IV TF.  Zawodniczki wystartowały w kategorii damskiej w konkurencjach:

• warkocze i plecionki na włosach długich,
  • fryzura karnawałowa – włosy spięte do góry.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa składająca się z wybitnych i zasłużonych mistrzów grzebienia. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a wykreowane fryzury zachwycały swoim perfekcyjnym dopracowaniem i pomysłowością wykonania. Uczennice poza osobistą satysfakcją i nowym doświadczeniem otrzymały dyplomy za udział w konkursie.