Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

„Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik” - etap szkolny

W dniu 17.10.2011r. odbył się szkolny konkurs o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik”. Przystąpiło do niego 10 uczniów z klasy III ZSZ - cukiernik. Konkurs składał z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Natomiast w części praktycznej musieli wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi przygotowując tort zgodnie z tematem przewodnim: „Tort jako wyrób okazjonalny”.

Komisja w składzie: Pani Ewa Starowiejska – dyrektor szkoły, Pani Agata Betlej – wicedyrektor, Pani Barbara Kozdraś – kierownik szkolenia praktycznego, Pani Agata Paradysz i Pani Alicja Kus – nauczycielki technologii oceniając prace szczególną uwagę zwracała na:

• organizację i higienę pracy,

• zgodność pracy z tematem,

• wykonanie wyrobów ciastkarskich,

• użyte elementy dekoracyjne,

• ocenę organoleptyczną i prezentację wyrobów.

Honorowym gościem konkursu była pani Anna Bazan, były dyrektor naszej szkoły oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji Urzędu Miasta Krosna.

I miejsce w konkursie zajął Łukasz Drzyzga, który praktyczną naukę zawodu odbywa w Cukierni Jagusia Pana Jana Deptucha. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Niemczyk, praktykujący w Wytwórnia Ciast i Lodów SANTOS Pana Marka Bargieła. III miejsce przypadło Justynie Dudek, która praktykuje w Cukierni Jagusia.

Zdobywcy finałowych miejsc będą reprezentować szkołę na konkursie wojewódzkim, który odbędzie się w styczniu.