Rok Szkolny 2010/2011


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2010/2011

XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zasadach BHP

W dniu 17 maja 2011 roku odbył się w Warszawie XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Organizatorem konkursu był Związek Rzemiosła Polskiego oraz Główny Inspektorat Pracy, a jego celem jest pogłębienie znajomości prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy

Do rywalizacji stanęło 48 uczestników z 24 izb rzemieślniczych. Izbę rzemieślniczą z Podkarpacia reprezentowali: Tomasz Galant uczeń III klasy zasadniczej szkoły zawodowej w Krośnie w zawodzie piekarz (I miejsce w konkursie wojewódzkim) oraz reprezentantka szkoły z Lubaczowa. Uczniowie walczyli w dwóch kategoriach: grupowej i indywidualnej, rozwiązując test z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wysoki poziom wiedzy finalistów znacznie utrudnił zadanie komisji konkursowej - różnice w punktacji były minimalne!

Ostatecznie w klasyfikacji grupowej bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Podkarpacia, a trzecie – uczniowie z Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

W kategorii indywidualnej oprócz Arkadiusza Gila, na podium stanęli również Damian Jankowski, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Lubawie (Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości) oraz Tomasz Galant uczeń ZSP Nr 2 w Krośnie praktykujący w piekarni P. Mariana Krukierka. Ucznia do konkursu przygotowywała mgr Małgorzata Kędzior. Gratulujemy sukcesu!

EB Dark Mode