Koła Zainteresowań


fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Koła Zainteresowań

O nas

Zespół „Admiratio” działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie od 2007 r. Uczniowie przychodzący na zajęcia doskonalą się w czytaniu tekstów (narracja), recytowaniu, śpiewaniu, w planowaniu i wykonywaniu różnych dekoracji plastycznych. Poza tym uczą się, jak pisać scenariusze programów artystycznych oraz jak dobierać podkłady muzyczne do tekstów. W pracę zespołu angażują się również absolwenci naszej szkoły, którzy w minionych latach należeli do Admiratio.

Inicjatorem i opiekunem zespołu jest Pan mgr Wojciech Bazan, nauczyciel religii, pracujący w naszej szkole. Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i dosłownie znaczy – „zdumienie”, „podziw”. Przyjmując taką nazwę, członkowie zespołu pragną wnosić w/w walory w przygotowywane przez siebie programy artystyczne. W ciągu roku szkolnego, zespół spotyka się na cotygodniowych, 2-godzinnych zajęciach w ramach kółka muzycznego. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły przygotowując różne programy słowno – muzyczne na uroczystości szkolne i religijne. Poza tym bierze udział w konkursach poezji recytowanej i śpiewanej, konkursach piosenek, kolęd i pastorałek, nagrywa płyty w Studio Nagrań w Oratorium „Twój Dom” w Krośnie, prezentuje swoje programy na antenie Radia Fara oraz występuje w środowisku lokalnym.

Na co dzień zespół Admiratio współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. Urzędem Miasta Krosna – Wydział Edukacji, Radiem FARA w Krośnie, Zgromadzeniem Sióstr Klawerianek w Krośnie, Parafią Franciszkanów w Krośnie, Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Krośnie czy Oratorium Twój Dom w Krośnie. Dzięki m.in. tej współpracy zespół uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, inicjatywach czy projektach. Prezentując swoje programy uświetnia różne imprezy, wspiera Akcje Charytatywne i Projekty Misyjne na rzecz dzieci w Afryce.

W roku szkolnym 2016/ 2017 zespół Admiratio obchodził  10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji nagrał płytę o wymownym tytule „Niezwykła”, na której znalazło się 12 piosenek w wykonaniu wokalistek zespołu. Natomiast pod koniec 2017 roku zespół nagrał świąteczną płytę pt. „Do Betlejem”, na której wokalistki zaprezentowały polskie i ukraińskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Jeśli posiadasz jakieś szczególne uzdolnienia i umiejętności – pięknie czytasz, recytujesz, śpiewasz czy rysujesz, i chcesz je nadal rozwijać.. zapraszamy na nasze zajęcia.

Szczegółowych informacji udziela opiekun zespołu Admiratio Pan Wojciech Bazan.

EB Dark Mode